web deníku MF DNES - www.mfdnes.cz
   přihlašte se, nebo se zaregistrujte jako nový uživatel.
 Hlavní části WAP serveru:  Začínáte? - WML a XML učebna - Software pro WAP - Zprávy - Produkty - Váš WAP portál - Diskuse o WAPu

REKLAMA

Rubriky Mobil.cz
Dokumenty
Produkty
Software
WML učebna
Zprávy
Dokumenty

Sumář článků

Z druhé ruky
nabídky mobilů


13.1.2000 - Jindřich Nostic - Tisk článku

I Mageo má svou WAP verzi

Nejstarší český diskuzní server MAGEO, kteří si mnozí pamatují ještě jako MaMedia, připravil pro své obyvatele novinku: mohou si tento virtuální svět i s jeho identitami nosit s sebou kamkoliv v kapse. Stačí k tomu pouze mobilní telefon s přístupem na WAP.

Samotné programování Magea do WAPu provedl tvůrce Magea, Milan Votava, s pomocí WAP emulátorů dostupných na internetu. K  současné podobě Magea ve WAPu nám řekl :

" V případě Magea je velmi důležitá zpětná vazba uživatele, neboť celé Mageo je z   příspěvků uživatele postaveno. Proto i Mageo ve WAP umo žňuje odpovídat na poštu a přispívat do audito rií. U živatele také překvapí poněkud odlišná tvář Magea na displeji WAP telefonu : vše je třeba vměstnat do malých rozměrů. Kromě toho jsou m ožnosti současných WAP zařízení velmi omezené. WAP Mageo tato omezení obchází tím, že stránky podstatným způsobem redukuje, tj. př íliš dlouhé texty (nad limit 2kB) zkracuje a obrázky do telefonu neposílá vůbec ."

WAP verze http://www.mageo.cz/ je zatím dostupná přes jediný WAP telefon na našem trhu Nokia 7110. Co se týče ostatních (budoucích) telefonů, byl odzkoušen na emulátoru Ericsson R32 0 (WapIDE) a emulátoru Ericsson R380 (v2).

MAGEO ve WAP je jednou z prvních vlaštovek na trhu nezávislých WAP aplikací mi mo snahy GSM operátorů nabízejících vlastní ře šení.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WWW.MAGEO.CZ je nejstarší český diskuzní server , nástupce MaMedií, jednoho z prvních serverů v  prostoru českého internetu vůbec . Od roku 1994 poskytujeme svým uživatelům kontinuální možnost on-line komunikace, prostřednictvím :

  • tematicky zaměřených auditoriích, kter é si obyvatele Magea sami zakládají
  • interní pošty
  • 30kB prostoru pro webovou stránku, který uživatel získá zdarma

MAGEO se svým jednoduchým uživatelským prostředím snaží zůstat přístupné všem vrstvám návštěvníků internetu a o tom , že se mu to daří, svědčí jeho stále vzrůstající popularita. Denně s i zde na 6000 návštěvníků vymění okolo 200.000 stránek informací.

Jindřich Nostic - další články tohoto autora

Hodnocení článku:
Oznámkujte tento článek jako ve škole 1  2  3  4  5 
Dosavadní průměrné hodnocení: 2,50 (počet známek: 6)

Placená inzerce


Relevatní články:
Dynamické stránky na displeji telefonu - 2.díl - Tentokrát už přicházíme s regulérním dílem našeho seriálu o programování dynamických WAP stránek prostřednictvím PHP. (24.3.2000 známka: 2,50)
Potřebujete WAP gateway? Poslužte si naší. - Potřebujete si pro Nokia WAP Toolkit 1.3 nebo pro testování WAPu na Paegasu nastavit WAP gateway? Poslužte si naší, volně dostupnou. (25.1.2000 známka: 2,29)
WAP 1.2 je přede dveřmi - Nová specifikace WAP 1.2 je za dveřmi. Co nového nám přinese, o co bude lepší? (18.1.2000 známka: 1,10)
W3C a WAP Forum oznámily těsnou spolupráci - Včera vydalo W3C konsorcium a WAP Forum společné prohlášení, které má neocenitelný význam pro další rozvoj mobilních komunikací. (10.12.1999 známka: 1,50)
Průvodce světem XML - WAP, XML, XSL, WML, XHTML, XLink ... . Je to opravdu tak složité? Kdo je kdo a co je co? (7.12.1999 známka: 2,06)
Nový portál od Vodafone - Britský poskytovatel bezdrátových služeb oznámil plány na spuštění Vodafone Interactive, což je název nového WAP portálu. (21.9.1999 známka: 4,00)
Týden ve znamení WAP fóra - Tento týden se v Londýně konalo WAP fórum, které posloužilo mimojiné účastníkům k prezentaci produktů a služeb určených pro tento stadnard. (17.9.1999 známka: 0,00)
Dialogue představil první WAP aplikaci - WAP už není jen hudbou budoucnosti, firma Dialogue Communications představila e-mail pro WAP. (24.8.1999 známka: 0,00)

Vyhledávání : (help)

Mobil.cz aktuálně
Týden od 27. do 31. května na Mobil.cz
KPN dnes vzhlásila bankrot
Český KPNQwest funguje dál
Česká T9 pro starší Nokie už není problém
Další tři mobily s fotoaparátem
Telefonujte v autě komfortněji a bezpečněji
Textové zprávy začínají pomáhat českým občanům


WAPové novinky
Je popularita WAP služeb uspokojující?
EzWAP browser ve verzi 2.0
Mobil Reader - přečtěte si e-mail z mobilu


Aktuální články
Je popularita WAP služeb uspokojující?
EzWAP browser ve verzi 2.0
Mobil Reader - přečtěte si e-mail z mobilu
Firemní pošta v mobilu (3)
Firemní pošta v mobilu (2)

 Hlavní části WAP serveru:  Začínáte? - WML a XML učebna - Software pro WAP - Zprávy - Produkty - Váš WAP portál - Diskuse o WAPu